Perfektné vlastnosti PVC podlahovín

PVC podlahovinyModulové PVC podlahoviny


Modulové PVC podlahoviny sa podobajú na puzzle a charakterizuje ich druh zámkov, ktorými sa spájajú. Ich inštalácia je detsky nenáročná.
Kým v západnom svete je známa modulová PVC podlahovina už viac, ako 40 rokov, v strednej Európe sa začalo z jej výrobou až po roku 2000. Je to jeden z moderných druhov PVC podlahovín, ktorý je v súčasnosti v stavebníctve úspešne používaný. Vzhľadom k odolnosti a pevnosti modulov PVC sa tento typ podláh používa predovšetkým v priemyselných a skladovacích zariadeniach.

Modulové PVC podlahoviny  sa vyrábajú pomocou hi-tech zariadení so špeciálnymi technologickými postupmi z vysokokvalitného polyvinylchloridu, ktorého granulát sa mieša s farbivami, potom suší a roztápa v peci. V  takom stave sa privádza do zásobníka, z ktorého sa vstrekuje roztavený materiál do foriem a následne sa ochladzuje. Po vybratí sa vyberie z foriem a reže sa na presné rozmery. Každý výrobok je prísne kvalitatívne monitorovaný podľa daných parametrov (tvar, veľkosť, farba, prítomnosť zmrštenia). K zákazníkovi sa tak modulová PVC podlahovina  dostáva v najvyššej kvalite.

Pozrite si zoznam dodávateľov PVC podlahovín vo vašom regióne, v katalógu stavebných firiem a spoločností na portáli Stavebnik.sk. Na týchto stránkach môžete využiť aj systém zasielania žiadostí o vypracovanie cenových ponúk firmám, ktoré si vyveriete.


Modulové PVC podlahoviny v interiériŠpecifické požiadavky na modulové PVC podlahoviny sú vyššie, ako je to pri iných podlahových krytinách z plastu. Musia odolávať veľkému zaťaženiu, byť odolné voči chemikáliám, ale tiež benzínu či oleju. Modulové PVC podlahoviny sa podobajú na puzzle a charakterizuje ich druh zámkov, ktorými sa spájajú. Od tradičných T-Lock, klinových až po skryté  zámky.

Modulové PVC podlahoviny sa úspešne inštalujú v potravinárskych a priemyselných oblastiach, na športoviskách a telocvičniach, cukrárňach, dielňach, prevádzkových komplexoch. Niekedy sa s ich využitím stretávame aj u bežných užívateľov – v garážach, domoch, chatách, na terasách aj v kúpeľniach a podobne. Je to aj vďaka technológiám, umožňujúcim vytvoriť efekt „teplej podlahy“ a metóde spájania neviditeľnými zámkami, ktoré umožňujú vytvárať dojem jednoliatej podlahovej krytiny s najrozmanitejšou textúrou a rôznymi farbami.


Inštalácia modulových PVC podlahovínPolymér modulových PVC podlahovín predstavuje silné spojenie živice a spojiva. Vzniká tak moderný polotuhý materiál, veľmi odolný, extrémne trvanlivý a atraktívny tak pre verejné, ako aj obytné budovy. Modulová PVC podlahovina je známa nízkou cenou a malým množstvom odpadu, ktorý po jej inštalácií zostáva. Pokládka modulovej PVC podlahoviny si vyžaduje len rovný povrch, takže ak je táto podmienka splnená, nepotrebuje stará podlaha pred pokládkou modulovej PVC podlahoviny žiadne zvláštne úpravy. Samotná inštalácia si nevyžaduje odborné znalosti.

Potrebné je len gumené či drevené kladivo, ktorým spojíte „zámky“ modulov tak, ako puzzle. Ak je to možné, pokládka začína z rohu miestnosti a pokračuje sa na ku protiľahlej stene. Prebytky modulov možno ľahko rezať nožom. Modulové PVC podlahoviny nereagujú na teplo tak, ako napríklad plávajúca podlaha, takže diletačná medzera medzi múrom a modulmi býva užšia. Ukrytá je pod lištami, ktoré sa po pokládke modulovej PVC podlahoviny prichytia o steny.


Ukrytý zámokVýhody modulovej PVC podlahoviny:

-    nekonečné množstvo dizajnov a vzorov
-    využitie aj na netradičných miestach
-    jednoduchá preprava a inštalácia
-    vysoká odolnosť voči opotrebeniu
-    jednoduchá výmena nenávratne poškodeného modulu
-    dlhá životnosť

Ak si práve vyberáte zo širokej ponuky podlahovín, možno vás zaujme aj článok Korková podlaha - teplá, mäkká a tichá

Foto: rezina.biz, modulpol.ru
(i.n.)